Ida-Viru Jahimeeste Selts pidas ühisjahti

21. oktoobril toimus Ida-Viru Jahimeeste Seltsi ühisjaht Maidla jahimeeste seltsi jahimaadel.

Päeva alustati leinaseisakuga kauaaegse Ida-Viru Jahimeeste Seltsi raamatupidaja Talvi Vestli mälestuseks.

EJS-i tunnustusavalduste üleandmine toimus juba 15. juunil volinike koosolekul Kosel. Kahjuks sellel üritusel ei saanud osaleda Alar Süda, kellele omistati teenetemärk „Kobras“. Kus oleks veel õigem koht, kui mitte suure jahi algus, omade ees, see teenetemärk talle üle anda. Tänati Alar Süda teenetemärk „Kobras“ tehtud suure töö eest jahinduse arendamisse.

Teenetemärgi üleandmine Alar Süda le. Fotod: IVJS

Päev sai avatud ja jahi juhtimise võttis üle Maidla jahimeeste seltsi esimees Ivar Tallermann. Päeva jooksul tegime kaks suurt aju. Millest esimene osutus pigem looduses viibimiseks, sest loomi ei õnnestunud kohata, ega tabada. Teine aju oli juba sündmusterohkem. Õnnelikel küttidel õnnestus tabada üks kaheharuline põdrapull ja üks üksik põdralehm. Seekord tabas jahiõnn ühe perekonna liikmeid, küttideks olid Martin ja Meelis Mägi. Seekordne ajujaht toimus jahikoertega, seega kindlasti tuleb tänada kõiki jahikoeri ja nende peremehi, kelleta poleks ükski loom metsast liikuma hakanud.

Kahe ajujahi vahel pakkus lõunat Linnamäe lihatööstus. Kes tänas õnnelikke kütte, ka väikese meenega, jahi lõppedes.

Suurte ühisjahtide korraldamise peamine eesmärk ei olegi niivõrd küttimine, vaid sotsialiseerumine ja koos olemise võlu. Seda tõestab ka ilmekalt fakt, et selle aasta ühisjahi korraldas jahtkond, kes pole otseselt Ida-Viru jahimeeste seltis katuseorganisatsiooni liige, vaid on eraldiseseisev MTÜ. Nagu ma jahi avakõnes mainisin, siis meie maakonna tugevus seisnebki koostöös ja ühtehoidmise võtmes. Koos olemegi tugevamad ja saame maakonda terviklikult arendada ja edasi viia.

Õhtu lõppes ühise põdramaksa supi ja muude hõrgutiste nautimisega ja heas seltskonnas olemisega.

Täname jahi läbiviimise eest Maidla Jahimeeste Seltsi! 

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud E 09:00 - 18:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top