41. Vabariikliku kokkutuleku koondinfo

Jahimeeste 41. kokkutulek, mis toimus 7.-9. juulini Kohtla-Nõmmel, lõpetati ennelõunase kontserdiga, kus Ott Lepland laulis maestro Rein Rannapi saatel Ruja laule.

Kokkutuleku peakorraldaja Marko Vinni jäi sündmusega rahule. „Suutsime pakkuda rahvale hea kokkutuleku, oli emotsioone, tegevusi ja ekskursioone. Käisime maa all, maa ja isegi vee peal. Kolmest pikast väsitavat päevast hoolimata näitas see sündmus, et jahindus on elujõuline ning see on oluline osa meie jahikultuurist ning tundub, et rahval on sellist sündmust väga vaja,“ tõdes Vinni.

Selle aasta kokkutulekut iseloomustas tähtsate ametnike suur hulk. Lisaks presidendi Margus Puusti avakõnele tõi avamisel tervituse Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi, Toila vallavanem Eva East, riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Tarmo Tamm, regionaal- ja põllumajandusminister Madis Kallas ja kliimaministeeriumi eluslooduse asekantsler Marku Lamp.

Kokkutulek baseerus kolmel sambal: võistlused, koolitused ja meelelahutus. Programm oli tihe, jahimehed võistlesid omavahel punahirve peibutamises ja jänese hädakisa matkimises, jahisarve puhumises, kokanduses, jahijutus ehk stand-upis, viktoriinis, haavli ja kuulilaskmises, jahinduslikus mitmevõistluses ning juhid pandi proovile koerte GPSi kasutamise tundmises. Võistluse võitis Ida-Viru Jahimeeste Selts, teisele kohale tuli Pärnumaa Jahimeeste Liit ja kolmandale Põlva Jahiselts. Esimese koha auhinna pani välja Linnamäe lihatööstus, milleks oli vintsiga varustatud sõiduauto kattega järelkäru. Teisele kohale pani Rannarootsi välja järelkäru ning kolmas koht sai Olerexilt 1200 euro väärtuses kinkekaarte.

Lisaks toimus võrkpalli võistlus, põdravedu, trapperi duell ja vibujahi võistlus. Jahijumalanna Diana kindlustas kokkutuleku ajaks hea ilma ajal, mil paljudes Eesti osades sadas või möllas torm, paistis kokkutuleku platsil päike ja oli kolm päeva ideaalset ilma.

Adrenaatori grupp tegi vee peal ekskursioone ja sõideti ka maasturitega safarit ning Eesti Kaevandusmuuseum tegi oma majas ja kaevanduses maa all ekskursioone. Lastealal olid kohal MTÜ Eesti Jahinaised, Muraste looduskool ja EJS-i „Ulukid teel“ projekti tutvustajad. Muidugi tegi lõbusa päeva lastega kaasa ka Pipi.

Esialgsete kokkuvõtete kohaselt hindab korraldusmeeskond, et kokkutulekul osales üle 5000 inimese. Jahimeeste kokkutulek on üks aasta suursündmusest jahimeeste kogukonnas. Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks.

Kokkutuleku infot leiab kokkutuleku lehelt.

Üldarvestuse tulemused on teada ning võitjadki autasustatud!

Võistluse võitis Ida-Viru Jahimeeste Selts, teisele kohale tuli Pärnumaa Jahimeeste Liit ja kolmandale Põlva Jahiselts.

Esimese koha auhinna pani välja Linnamäe lihatööstus, milleks oli vintsiga varustatud sõiduauto kattega järelkäru. Lisaks kinkis Meresaun päevakasutuse saunaks merel. Teisele kohale pani Rannarootsi välja järelkäru ning kolmas koht sai Olerexilt 1200 euro väärtuses kinkekaarte.

Kokkutuleku võistlusalade ja üldarvestuse tabel (pdf)

 

Palju õnne kõikidele võitjatele!

 

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud E 09:00 - 18:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top