Voka Jahimehed koolitasid „Loodusõppe“ päeval 100 last

18.01.2019, kui EJS tähistas oma 52 tegevusaastat, tegid Voka Jahimehed väikese kingituse ka omalt poolt, ning viisid läbi „Looduspäeva“ Toila Gümnaasiumi 100 lapsele. See polnud tegelikult taotuslik, kuid lihtsalt nii ilusti kukkus välja. Päev oli põnev ja ka ilmataat soosis meid. Ehk tundus, et alguses arvasid õpetajad ja õpilased, et me lihtsalt teeme midagi ära, aga oli väga tore neid meeldivalt üllatada, et tegelikult oli päev sisukas, hästi korraldatud ja läbi viidud.

Pühajõe onnist kuni söödplatsini oli mehitatud 5 rajapunkti. Oleme ka eelenvalt käinud lastele jahindusest ja loodusest rääkimas, kuid nii mastaapselt pole varem asja ette võtnud. Tagantjärele võib öelda, et huvi on nii suur, et taolist ettevõtmist tuleb kindlasti korrata. Päeva läbiviimist aiendas meid järgmine missioon.

Me räägime kogu aeg, et inimesed kaugenevad loodusest. Aga teeme, siis ise ka midagi selleks, et ei kaugeneks. Selleks see päev lastele tehtud oligi, et hoida neid oma juurte juures. Lisaks tahame lastele näidata, et jahindus ei koosnes üksnes jahist, vaid on palju mitmetahulisem ja koosneb paljudest oskustest. Kindlasti ei jõua ühe päevaga kõike näidata, aga väikese ülevaate saab kindlasti. Lisaks soovisime lastele näidata, et jahimees ei ole pelgalt see, kes püss seljas metsas paugutamas käib, vaid on looduses tasakaalu hoidja. Täna enam naljalt ei saa jahimees jahti võtta kui pelgalt hobi, et tegelen sellega siis kui aega on. Kohustused riigi ja maaomanike ees on niivõrd suured, et paljudele jahimeestele on täna tema hobist saanud vabatahtlik töö. Aga kui seda hobi nautida ja sellest kirge tunda, siis annab ta ka väga palju tagasi. Ka täna siin lastega olles me õpime, jahindus ongi üks pidev õppimine.

„Loodusõppe“ päev viidi läbi järgnevalt:

  1. Punktis – puhuti lastele pasunat, räägiti muhedaid jahijutte, räägiti jahist - ja eetikast, ning loodusest.
  2. Punktis – näidati jahitrofeesid, mida oli kogunenud uskumatult palju. Räägiti lastele jahiloomadest ja miks kütitakse loomi, kuidas nad elavad ja toimetavad.
  3. Punktis – said lapsed oma osavuse proovile panna, lasta püssi ja vibu.
  4. Punktis  – räägiti aasta loomast (koprast), sai lasta jooksvat jänest, ning istuda varitsusonnis.
  5. Punktis - said lapsed viia sööta ja põdrakelguga varajast vastlaliugu lasta. Räägiti ulukihoolest ja pandi ülesse rajakaamerat, ning räägiti uluki loendusest.

Veel olid meile abiks 3 jahikoera, kes kindlasti laste päeva rõõmsamaks muutsid, sest elus asi läheb ikka lastele peale.

Päeva lõpuks said kõik osalejad kõhu täis maitsva supiga.

Kõik lapsed said mälestuseks Voka jahtkonna kleepsu, ning iga klass sai diplomi päeva läbimise eest.

Terve päeva veetsid koos lastega kaasas ka meedia. Kohal olid ajaleht „Põhjarannik“, ning ERR.

Pikem lugu „Loodusõppe“ päevast ilmub teisipäevases 22.01 lehes

Päeva aitas läbi viia Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Ida-Virumaa „Kohaliku omaalgatuse programm“ 

Vaata pilte meie galeriis.

 

Loodusõppe päeva koordinaator

Marko Vinni 

 

vokaasm

Kontakt

Ida-Virumaa Jahimeeste Selts MTÜ

Aadress: Jõhvi, Oru 1a

telefon: 33-56512

e-post: ida.virujs@gmail.com

avatud T-K-N 09:00 - 15:00

Panga rekvisiidid

Mtü Ida-Viru Jahimeeste Selts

EE092200001120022462

Asukoht kaardil

 

Back to Top